Alexia Casale: Kako uspješno zakopati muža

25.07.2025.
Alexia Casale: Kako uspješno zakopati muža

Znate li, što je potrebno za savršeno uklanjanje tragova nakon ubojstva?

Hrabrost.

Grupica istomišljenika.

Vrt.

Puno zemlje.

Cvijeće.

Lopata.

Ali ne osjećam se poraženo. Prvi put otkako znam za sebe, osjećam se moćno.

Sally je godinama zlostavljana od strane supruga. A sad taj isti suprug leži na podu. U njihovoj kuhinji. Razbijene glave. Krvi je sve više oko njega, a Sally stoji s tavom u ruci.

Kako svaka reakcija ima svoju posljedicu, tako i svako zlostavljanje ima svoj kraj. Sally je ovdje uzela stvari u svoje ruke potpuno neplanski, instinktivno je spašavala vlastiti život, ali stvari su otišle predaleko.

Sada ima truplo u kući i mora ga se riješiti.

Uz znatiželjnu susjedu, stvari su prilično otežane. Jer kako će iznijeti van svog supruga kada se zavjese na susjedinom prozoru pomiču na svaku akciju vani.

No, onda se dogodi preokret. Sally uskoro nije jedina koja je ubila supruga.

Tu je još netko. Još tri priče povezuju se s njezinom i one odluče zajedno djelovati. Za sebe. Za godine kazne koje su provele u brakovima sa zlostavljačima. Za svoju djecu.

Nije mi žao što sam preživjela  – niti što me suprug nikada više ne može ozlijediti. A što se kazne tiče, odslužila sam dvadeset i tri godine. Ta se kazna zvala Jim.

I tu krene prava pustolovina. Ove su žene toliko zanimljive, realistične, duhovite. Crnog humora neće nedostajati, ali onog najbolje sorte. Jer izrečen tako, u žaru od strane ovih žena, savršeno se uklapa u cijeli štih ove knjige.

Zasigurno će povući par pitanja za sobom, kako bi društvo reagiralo na ovo? Što proživljavaju žrtve nasilja jednom kada progovore? Bude li nasilnik adekvatno kažnjen ili to često, nažalost, nije slučaj? I na kraju dana, ovu će knjigu muškarci i žene sasvim drugačije doživjeti. To je sigurno.

Možda sam to ja. Jer sam možda, umjesto da se osjećam zarobljeno u noćnoj mori, prvi put u dvadeset godina – budna.

Najlakše je reći prijavi, rastani se. Ali žene koje žive takav odnos godinama, nemaju u sebi tu hrabrost. Ne vjeruju u sebe jer su pregažene, sabotirane. Misle da neće dobiti podršku okoline te se boje svog zlostavljača na kraju dana. Jer opet ostaju same s njim. Zato, ne sudite one koji ostaju jer im netko treba pokazati put. Vi birate hoćete li okrenuti glavu ili pomoći. A ja se nadam da ćemo svi jednom kada vidimo tako loš odnos, pomoći. Da nećemo samo odšetati.

Imate moju veliku preporuku.

Recenziju možete pročitati i na linku.

Knjigu potražite na našem shopu.